Túl sok a jóból

Már a terhességed idején elhalmoz tanácsokkal az, akinek van gyereke, és az is, akinek nincs. Böngészed az internetet, próbálsz felkészülni arra, amire – később majd kiderül- szinte lehetetlen. Aztán gyermeked révén új embereket ismersz meg a védőnőnél, a játszótéren, az uszodában, a játszóházban. Anyák, mind -mind más emberek, és ezerféle módon látják és kezelik saját helyzeteiket. Mindenki mindenkinek tanácsot ad, a fejed pedig kezd tele lenni a sok információval.

És még száz hasonló ellentmondás naponta.

Ha jól ismered a gyermekedet, és ha tisztában vagy Magaddal, azzal, hogy Te mit tartasz helyesnek, a kéretlen tanácsok elsuhannak majd a füled mellett.

Egy Édesanya egyrészt mintát kapott saját anyukájától, másrészt próbál felkészülni mindenre, harmadrészt pedig ösztönből cselekszik, és ez így van rendjén. A gyermek egészséges fejlődése szempontjából fontos mindenre odafigyelni, de éppolyan fontos születésétől kezdve a nevelésére is nagy hangsúly fektetni.

Bizony, születésétől fogva mintát adsz neki:

tanul tőled úgy, hogy Te azt észre sem veszed. Aztán egyszer csak elégedetlen vagy a viselkedésével, nem elég bátor, nem elég önálló, nem tud dönteni, nem elég barátkozó, szorongásokat tapasztalsz nála.

Pedig csupán néhány alapelvre van szükséged ahhoz, hogy mindez ne így legyen. Olyan szemléletre, amely átitatja a neveléshez való hozzáállásodat, így a kapcsolatotokat is.

Minden helyzetben képes leszel helyesen kezelni Őt és Magadat? Biztosan nem, hiszen az Anya is ember – bár néha túlélő robotnak érzed magad. De az biztos, hogy a kezedben lesz jó néhány olyan eszköz, amellyel bátor, nyitott, önállóan gondolkodó, barátságos, szorongásoktól mentes, kiegyensúlyozott, közlékeny, boldog gyermeket nevelhetsz. Minden Édesanya erre vágyik, igaz?

Foglalkozások

Jelentkezés

Tovább a blogra »